XXII Rajd „Primo”

Jak każdego roku w maju Szczep Drużyn ZHP „Jedyneczka” zorganizował już XXII Rajd „Primo”. Każda kolejna edycja rajdu jest okazją do świętowania urodziny 1 Drużyny Harcerskiej, jednej z pierwszy ostrowskich drużyn, jak i drużyny, która zapoczątkowała istnienie naszego szczepu.

Tegoroczny rajd rozpoczął się na stanicy, gdzie kadra szczepu zorganizowała różne bloki zajęć, a na każdych można było poznać trochę zainteresowania osoby prowadzącej. Zajęcia z gry na gitarze, poezji czy posługiwania się bronią białą to tylko kilka z wielu dostępnych propozycji. W sobotę rozpoczynając dzień wczesną pobudką, wyruszyliśmy do stolicy Wielkopolski – Poznania. Tam pierwszą atrakcją była palmiarnia, gdzie obejrzeliśmy mnóstwo różnych roślin, spróbowaliśmy m.in. kakao oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji od Pani przewodnik. Następnie przemieściliśmy się działającymi już tramwajami do centrum Poznania i zmierzyliśmy w kierunku Muzeum Pyry. Wizytę rozpoczęliśmy od warsztatów, gdzie każdy przygotował swojego ziemniaka do upieczenia. Następnie posłuchaliśmy o historii pyry oraz dostępnych rodzajach. Kolejnym i ostatnim punktem był park Cytadela, na którym wzięliśmy udział w dostępnej grze terenowej poszukując elementów starych fortów. To właśnie w tym miejscu oficjalnie drużynowym 100 DW został dh Eryk Gąbka! Po powrocie na stanicę rozpaliliśmy ognisko i pośpiewaliśmy na zakończenie dnia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top