Wakacje z Uśmiechem 2024

Szanowni  Państwo!

6 maja zaczynamy zapisy na półkolonie „Wakacje z Uśmiechem” 2024.  Po raz kolejny dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą.

Chcemy aby uśmiechy mogły towarzyszyć nam wszystkim przez całe lato, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, szczególnie dotyczącymi terminów i wymaganych dokumentów.

I.                 Terminy

Turnus 1:    24 – 28.06.2024

Turnus 2:    01 – 05.07.2024

Turnus 3:    08 – 12.07.2024

Turnus 4:    15 – 19.07.2024

Turnus 5:    22 – 26.07.2024

Turnus 6:    29.07 – 02.08.2024

II.               Zapisy w trzech krokach:

1.   Rezerwacja miejsc (ważna przez 5 dni od daty zgłoszenia) odbywa się telefoniczne od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19 pod numerem telefonu 517 86 80 86.  Podczas rezerwacji należy podać: imię, nazwisko oraz wiek dziecka i numer telefonu rodzica/opiekuna
2.  
Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłata na konto hufca pełnej odpłatności w kwocie 390 zł w ciągu 5 dni od daty zgłoszenia. UWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO!!!       W tytule przelewu należy wpisać: „Wakacje z Uśmiechem,  imię nazwisko dziecka, turnus nr …”
3.   Warunkiem zakwalifikowania dziecka do udziału w półkoloniach jest dostarczenie w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia następujących dokumentów:

·    KARTA KWALIFIKACYJNA
·    ZAŁĄCZNIK DO KARTY KWALIFIKACYJNEJ

Komplet dokumentów należy dostarczyć do siedziby Komendy Hufca ZHP ul. Staszica 1 (pn. – pt. godz. 16-18) w ciągu 7 dni, jednak nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem turnusu (dokumenty można wrzucić do skrzynki na listy). Dokumenty do pobrania poniżej lub w wersji papierowej w siedzibie hufca.

Niedotrzymanie terminów określonych w pkt. 2 i 3 skutkować będzie anulowaniem rezerwacji.

 III.    DOKUMENTY DO DOSTARCZENIA:

              KARTA KWALIFIKACYJNA (drukować dwustronnie) <TUTAJ>

              ZAŁĄCZNIK DO KARTY KWALIFIKACYJNEJ (drukować dwustronnie) <TUTAJ>

      

IV.  DOKUMENTY DO ZAPOZNANIA SIĘ:

              OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do przeczytania) <TUTAJ>

              WARUNKI UCZESTNICTWA (do przeczytania) <TUTAJ>

 
DANE DO PRZELEWU:      
UWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO!!!

Hufiec ZHP Ostrów Wielkopolski

ul. Staszica 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski

numer konta:   Santander Bank Polska S.A.    70 1090 1160 0000 0001 5790 8434

UWAGA!

Faktury są wystawiane imiennie na osobę dokonującą wpłaty

V. INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Bezpieczeństwo

Liczebność grup wynosić będzie 15 osób. Każda grupa realizować będzie odrębny program pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej oraz młodzieżowych wolontariuszy. Na teren obiektu (poza wyznaczoną strefą) nie będą miały wstępu osoby postronne (w tym również rodzice czy opiekunowie). Posiłki odbywać się będą w grupach, w wyznaczonych miejscach.

Obiekt spełnia wszystkie wymagane warunki bezpieczeństwa dla organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży, potwierdzone stosownymi dokumentami.

Dlaczego warto

Możliwości kontaktu z rówieśnikami i z przyrodą, możliwość spędzenia czasu na naszej Zielonej Polanie, połączona z atrakcyjnym programem przygotowanym przez naszych instruktorów, może się okazać najwspanialszą wakacyjną przygodą. Nasze półkolonie organizowane są przy wykorzystaniu harcerskiej metody wychowawczej. W ich trakcie dzieci uczą się m.in.samodzielności, odpowiedzialności za siebie i innych oraz umiejętności pracy w grupie.

Program

Półkolonie dedykowane są dla dzieci w wieku 6 -13 lat. W trakcie poszczególnych dni uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami realizować będą program w czterech strefach Stanicy Harcerskiej: strefa gier i zabaw, strefa ogniskowo-szałasowa, strefa biwakowo-piknikowa i strefa sportowo-wyczynowa. Program będzie dostosowany do wieku i potrzeb uczestników. Słuchamy sugestii dzieci i
jesteśmy otwarci na ich pomysły, co dodatkowo wzbogaca nasz program.

Atutem naszych półkolonii jest przyroda! Teren, na którym odbywają się zajęcia daje możliwość przebywania na świeżym powietrzu praktycznie przez cały czas. Pokazujemy dzieciom elementy harcerstwa, przyglądamy się przyrodzie, uczymy nowych rzeczy, a przy tym doskonale się bawimy. Dbamy o to, żeby każde dziecko czuło się u nas zauważone i miało możliwość zaprezentowania swoich zdolności, ale i poznania grupy, w której będzie przebywać. Każda grupa na każdym turnusie stanowi wyjątkowy zespół!

Zajęcia na poszczególnych turnusach nasi instruktorzy będą modyfikować tak, by nasi stali bywalcy nie czuli się znużeni. Zadbamy też o dodatkowe atrakcje, które będą miłym zaskoczeniem. Jak zwykle w razie niepogody uruchomimy „plan B” realizując zajęcia pod dachem na bazie bogatych zasobów „gier i zabaw w harcerskiej izbie”.

Scroll to Top