W miniony weekend harcerze starsi oraz wędrownicy ze Szczepu Drużyn ZHP Jedyneczka im. Siwego Sokoła wzięli udział w Rajdzie Arsenał organizowanym przez Hufiec ZHP Warszawa Mokotów 🌟 Cały rajd odbył się w tematyce Akcji pod Arsenałem - w tym roku przypadała już 80 rocznica tego wydarzenia! Podczas sobotniej gry mieli okazję zwiedzić Warszawę, spotkać patrole z całej Polski oraz lepiej poznać historię Alka, Zośki i Rudego. W niedzielę wzięli udział w obchodach oraz defiladzie ulicami Warszawy ❤️

Dzień Myśli Braterskiej 2023

Aż sześć drużynowych naszego hufca zostało w tym roku uhonorowanych Listem Pochwalnym Naczelniczki ZHP z okazji Dnia Myśli Braterskiej: Wiktoria Błaszczyk, Weronika Grzesiak, Joanna Kałużna, Oliwia Ląg, Paulina Pilarczyk i Natasza Szubert,

Wręczając Listy Pochwalne komendantka hufca Izabela Potasznik podkreśliła, że wyróżnienie możemy potraktować jako dowód uznania wszystkich naszych drużynowych, którzy na co dzień swoim zaangażowaniem i pasją sprawiają, że drużyny rosną w siłę, a nasi harcerze i zuchy zdobywają kolejne stopnie i gwiazdki.

Słodką niespodzianką dla instruktorów przybyłych na spotkanie z okazji DMB były „harcerskie ciasteczka” upieczone przez Druhnę Komendantkę, a głównym punktem spotkania był premierowy pokaz filmu „Andrzej Małkowski – Harcerz nr 1” zrealizowanego przez Fundacja na Dobro Harcerstwa Górnośląskiego.

Składamy podziękowania Szkoła Podstawowa nr 5 im.Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim za przyjęcie nas w swoich gościnnych murach.

Scroll to Top