• 1
  • 2

W dniach 6-8 października Ostrowski Hufiec ZHP zorganizował po raz 52 Złaz Hufca, który zgromadził blisko 200 zuchów, harcerzy i instruktorów.

Miniony weekend był dla harcerzy Ostrowskiego Hufca ZHP czasem kolejnego spotkania na rajdowych trasach. Okazją do tego był organizowany po raz 52. Złaz Hufca. Harcerze swoją przygodę rozpoczęli już w piątek. Po krótkim apelu w okolicach ostrowskiego dworca PKP, komunikacją zastępczą (gdyż nie jeździły pociągi) uczestnicy udali się do Szkoły Podstawowej w Granowcu, która była bazą tegorocznego rajdu. Na miejscu okazało się, że nie tylko komunikacja ucierpiała wskutek wichur, jako że w Granowcu nie było prądu. Nie przeszkodziło to jednak w organizacji zaplanowanych zajęć, wspólnych śpiewów, tańca belgijskiego, a wszystko to sprawiło, że harcerze zmęczeni, ale szczęśliwi udali się na zasłużony nocny odpoczynek, by w sobotę wyruszyć na trasy.

Sobota była też dniem, w którym dołączyły do uczestników zuchy. Rajdowe trasy przygotowane zostały w tematyce starożytnej Grecji, dlatego też zuchy i harcerze mieli okazję poznać lub pogłębić swoją wiedzę na temat mitologii greckiej. Nie zabrakło jednak zadań współczesnych. Jednym z nich było nagranie filmiku promującego Pałac Myśliwski w Mojej Woli i jak zapewniają organizatorzy, dzieła harcerskich filmowców wypadły okazale! Grupa harcerzy starszych brała z kolei udział w wielkich podchodach i choć niektórzy nieco błądzili, to jednak się podobało.
Atrakcją sobotniego popołudnia był udział harcerzy w Dniu Grzybiarza w Granowcu, gdzie wraz z mieszkańcami wspólnie się bawili się. Wieczorem odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczny Złaz i ogłoszenie wyników rywalizacji. Na trasie zuchowej postanowiono uhonorować wszystkie gromady. Na trasie harcerskiej tytuł najlepszej drużyny zdobyła 1 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki (Szczep „Jedyneczka” przy SP 6), na trasie starszoharcerskiej 113 Drużyna Starszoharcerska  (Szczep „Jedenastka” przy SP 11), natomiast na trasie wędrowniczej 13 Turystyczna Drużyna Wędrownicza (Szczep „Jedenastka”). Wszystkie drużyny uczestniczące w Złazie Hufca otrzymały gry planszowe, w związku z czym w planach harcerzy pojawiło się zorganizowanie hufcowego wieczoru planszówek.

Gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom i organizatorom!

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

Inf: Julia Langner, Tuba Ostrowa

 

Partnerzy 

World Scout Jamboree

Kontakt

Komenda Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski
ul. Staszica 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski, Polska
tel. +48 62 736-55-84,

NIP: 778-14-40-251,
BZ WBK 63 1090 1160 0000 0000 1600 9491

Dane do faktury :
ZHP Chorągiew Wielkopolska - Hufiec Ostrów Wlkp.
ul. św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
NIP 778-144-02-51