• 1
  • 2

W tegorocznej wyprawie do Torunia udział wzięło 30 instruktorów, a program jaki przygotowano, wypełniony był po brzegi. Zakwaterowani w toruńskim Forcie IV uczestnicy wyprawy mieli okazję zwiedzić sam Fort, stare miasto, czy kościół mariacki, w którym znajdują się relikwie patrona harcerzy bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Jak wiadomo Toruń to: krzyżacy, Kopernik i pierniki, zatem po obejrzeniu ruin zamku i domu wielkiego astronoma, nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Piernika, gdzie każdy z uczestników miał okazję własnoręcznie przyrządzić piernikowe ciasto według staropolskiej receptury oraz upiec i posmakować pierników. Spore wrażenie wywarła również na wszystkich wizyta w Planetarium na interaktywnym pokazie prezentującym „życie” na planetach Układu Słonecznego.Jak zgodnie podkreślają ostrowscy instruktorzy, wyjazd taki oprócz walorów turystycznych to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, poglądów oraz wzajemnej inspiracji – niezwykle przydatnej w harcerskich działaniach

W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy zatrzymali się w Licheniu, nieco opustoszałym o tej porze roku, nie mniej jednak imponującym rozmiarami bazyliki, jak i jej otoczeniem.

Kolejna wyprawa już za rok, a tym razem postanowiono, że jej celem będzie Sandomierz.

 

Partnerzy 

 

World Scout Jamboree

Kontakt

Komenda Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski
ul. Staszica 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski, Polska
tel. +48 62 736-55-84,

NIP: 778-14-40-251,

Santander Bank Polska S.A.

63 1090 1160 0000 0000 1600 9491

Dane do faktury :
ZHP Chorągiew Wielkopolska - Hufiec Ostrów Wlkp.
ul. św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
NIP 778-144-02-51